Jak urozmaicić zabawę w sypialni?

Jak urozmaicić zabawę w sypialni?

O gustach zwykło się nie rozmawiać, ale dwójka partnerów powinna znać swoje preferencje. Związek to sztuka kompromisu oraz spore pole dla kreatywności. Rutynowy akt seksualny z powodzeniem można urozmaicić. W jaki sposób? Oto kilka sprawdzonych metod.

Rekwizyty i zabawki erotyczne

Pierwszym skojarzeniem z rekwizytami dla wielu osób są kajdanki. Na rynku istnieje jednak szereg bardziej subtelnych gadżetów. Ich dobór powinien zależeć od preferencji obu stron oraz ogólnego planu „zabawy”.

Gra wstępna stanowi istotny element seksu, zwłaszcza z perspektywy kobiet. Panie nie potrafią się bez niej obejść, a do rozpalenia ciała potrzeba czasu i chęci partnera. Osoby lubiące dominację wykorzystują wspomniane kajdanki, pejcze albo packi. Do wspólnych igraszek przyda się również wibrator. Umiejętna stymulacja wielu sfer kobiecego ciała zapewnia niezapomniany efekt. Pomocne okażą się żele i lubrykanty.

Spotkania tematyczne

Mężczyźni nie wymagają wyrafinowanych gadżetów. Dobrze sprawdza się w ich przypadku pobudzenie zmysłu wzroku. Panowie czerpią radość z oglądania. Przejawia się to zamiłowaniem do pończoch, strojów erotycznych oraz wyzywającej bielizny.

Osobną grupę stanowią przebrania erotyczne, kojarzone z ukrytymi fantazjami. Najbardziej popularna jest tu pielęgniarka, policjantka albo superbohaterka. Czasami stylizację można dobrać bez zakupienia szczególnych dodatków. Będzie tak na przykład, przy stworzeniu wizerunku bizneswoman. Elegancki strój, fryzura oraz okulary powinny wystarczyć. W takim wydaniu pod spodem koniecznie musi się znaleźć seksowna bielizna.

Nowe pozycje

Ciało ludzkie to mechanizm rozbudowany. Z tego względu pozycje seksualne zapewniają obu stronom nieco inne doznania. W związku ważny jest element poznawczy. Nie wystarczy oglądać poradników oraz przeglądać kamasutry. Eksperymenty powinny odbyć się w łóżku, w wersji praktycznej.

Atmosfery miłosnym igraszkom może dodać niespodziewane miejsce. Dreszczyk emocji wzbudza pożądanie i jest przyczyną aktów miłosnych w plenerze albo miejscu powszechnym. Tutaj jednak warto znać umiar. Wstyd związany z nakryciem przysłoni wszystkie pozytywne doznania.

Na samym końcu warto wspomnieć o zwróceniu uwagi na drugą stronę. Często jesteśmy egoistami, myśląc o własnej ekstazie. Tymczasem istotą seksu jest czerpanie przyjemności, a także dawanie jej ukochanej osobie. Skupienie uwagi na partnerze może przedłużyć sam akt, a także wzmóc starania drugiej strony. Jej także zależy na naszym szczęściu.

Podsumowanie

Seksualność coraz częściej przebija się do głównych mediów. Temat tabu staje się powszechny, a ludzie chętniej opowiadają o własnych preferencjach. Związek dwóch osób opiera się na kompromisie oraz czułości. Łatwo zabić może go jednak rutyna.

Przed rozpoczęciem wspólnych igraszek trzeba ustalić pewne limity oraz ogólny plan gry. Przekonywanie się do zachowań nie przyniesie niczego dobrego. Przyjemność drugiej osoby nie może odbywać się czyimś kosztem. Warto o tym pamiętać, a jednocześnie ubarwiać własne życie seksualne. Tak, aby nie było w nim miejsca na nudę.

Dodaj komentarz