Jaki obraz do eleganckich wnętrz będzie najlepszy? Postaw na obraz czarno-złoty

Jaki obraz do eleganckich wnętrz będzie najlepszy? Postaw na obraz czarno-złoty

Budujesz dom i szukasz inspiracji, jak go urządzić? A może remontujesz mieszkanie i chcesz zmienić je nie do poznania? Skończyłeś już prace, jednak wnętrze wydaje się puste? Przeczytaj przygotowany artykuł i zobacz, w jaki sposób można dopełnić aranżację. Jednym z łatwiejszych i bardziej efektownych sposobów jest obraz. Jaki do eleganckich pomieszczeń będzie najlepszy?

Jaki obraz do eleganckich wnętrz? Nowoczesność w trzech barwach

Może się wydawać, że współczesne wnętrza nie trzymają się żadnych zasad – elementy stylów i epok łączone są nieraz w sposób dowolny. Wprowadzane są też reminiscencje techniki, a jednocześnie rośliny liściaste i kwiaty. Z drugiej jednak strony wiele z tych elementów to jedynie barwne dodatki, kontrastujące z dominującą szarością – zastosowaną bezpośrednio lub przejawiającą się w odcieniu. Elegancji można jej nadać w zupełnie klasyczny sposób, łącząc ją ze złotem. Biel, czerń i złoto to trzy barwy nowoczesności i właśnie tych trzeba szukać w dodatkach, m.in. w obrazach. 

Obraz czarno-złoty: marmur czy abstrakcja?

Marmur

Jeśli pokój ma zostać uzupełniony, a nie zdominowany przez obraz czarno-złoty, warto rozważyć dwie opcje: wzór marmuru lub abstrakcję. Gdzie jest większe pole wyboru? Marmur występuje w wielu odmianach i z pewnością jest ciekawym rozwiązaniem: przywołuje wiele interpretacji w sposób zdecydowanie nieoczywisty. Jego piękno przejawia się w starannym dopasowaniu zaledwie kilku barw, podczas gdy abstrakcji nie ogranicza ani forma, ani paleta.

Abstrakcja

Pytanie o abstrakcję zawsze jest pytaniem trudnym. Wśród kształtów nieraz dostrzeżesz coś znajomego, jednak nie zawsze masz pewność, czy o to chodziło autorowi. To sprawia, że obrazy tego typu są szczególnie pożądane – prezentują się nowocześnie i pięknie współgrają z nowoczesnymi, minimalistycznymi przestrzeniami. 

Jeśli nie wiesz, co będzie lepiej prezentowało się w Twoim pomieszczeniu, zdecyduj się na obraz czarno-złoty, który łączy zalety marmuru i abstrakcji. Taki duet zwróci uwagę każdego. 

Gdzie powiesić obraz czarno-złoty?

Gdzie powiesić obraz czarno-złoty? Pusta ściana nad sofą to dobre miejsce dla takiej grafiki. Odwiedzane przez przyjaciół i współpracowników, którzy z pewnością zauważą go i docenią, stanie się miejscem jeszcze ciekawszym. Warto jednak wiedzieć, że nowoczesne obrazy świetnie prezentują się także w innych pomieszczeniach, m.in. holach i sypialniach. 

Dodaj komentarz