Lionel Messi: wiek, wzrost, waga, biografia, rodzina, instagram

Lionel Messi: wiek, wzrost, waga, biografia, rodzina, instagram

Leo Messi to argentyński piłkarz, który obecnie gra w klubie Paris Saint-Germain i w reprezentacji Argentyny. Jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii i jest szeroko uważany za jednego z najlepszych piłkarzy wszech czasów. Odniósł wiele sukcesów w swojej karierze, w tym wiele tytułów mistrzowskich i indywidualnych nagród. Jest także siedmiokrotnym zdobywcą Złotej Piłki, nagrody przyznawanej najlepszemu piłkarzowi roku na świecie. Został również upragnionym mistrzem świata zdobywając złoty puchar na Mistrzostwach Świata w Katarze.

Lionel Messi: wiek

Ile lat ma Messi? Piłkarz urodził 24 czerwca 1987 w Rosario. W 2022 roku skończył 35 lat.

Lionel Messi: wzrost

Ile wzrostu ma Messi? Piłkarz mierzy 169cm.

Lionel Messi: waga

Ile waży Messi? Jego waga wynosi 67kg.

Lionel Messi: biografia

Lionel Messi to argentyński piłkarz, który obecnie gra w Paris Saint-Germain i w reprezentacji Argentyny. Urodził się 24 czerwca 1987 roku w Rosario, w prowincji Santa Fe w Argentynie. Jego ojciec, Jorge Messi, był robotnikiem, a matka Celia Cuccittini była sprzątaczką. Miał trzech starszych braci.

Zaczął grać w piłkę nożną w wieku 4 lat w klubie Grandoli, który został założony przez jego ojca. W wieku 6 lat przeniósł się do Newell’s Old Boys, gdzie spędził kilka lat, zanim został zauważony przez scouts FC Barcelona. W wieku 13 lat przeniósł się do Barcelony, gdzie rozpoczął swoją profesjonalną karierę piłkarską.

Szybko został wyróżniony jako jeden z największych talentów w Europie i został wybrany do pierwszego zespołu Barcelony w 2004 roku. Od tego czasu stał się jednym z najlepszych piłkarzy na świecie i zdobył wiele prestiżowych nagród indywidualnych, takich jak Złota Piłka dla najlepszego piłkarza świata (odbywająca się co roku przez France Football), którą otrzymał aż siedem razy. Jest również rekordzistą pod względem liczby bramek zdobytych w jednym sezonie w La Liga, zdobywając aż 50 bramek w sezonie 2010/2011.

Lionel Messi jest również ważnym graczem w reprezentacji Argentyny. Zadebiutował w reprezentacji w 2004 roku i brał udział w kilku międzynarodowych turniejach, takich jak Mistrzostwa Świata i Copa America. Został wyróżniony jako najlepszy zawodnik turnieju podczas Mistrzostw Świata 2014, a w 2022 na MŚ w Katarze zdobył z reprezentacją złoty puchar świata.

Poza piłką nożną, jest także zaangażowany w działalność charytatywną. Jest ambasadorem UNICEF i wspiera różne organizacje charytatywne, takie jak Fundación Leo Messi, która zajmuje się pomocą dzieciom z ubogich rodzin i dzieciom z problemami zdrowotnymi. Zawodnik również wspiera projekty edukacyjne w swoim rodzinnym mieście Rosario oraz w innych miejscach na świecie.

Lionel Messi: rodzina, żona, dzieci

Lionel Messi jest żonaty i ma trójkę dzieci: Thiago (ur. w 2012 roku), Mateo (ur. w 2015 roku) i Ciro (ur. w 2018 roku).

Żona Messiego, to Antonella Roccuzo – właścicielka firmy produkującej ubrania dla dzieci, która wcześniej pracowała także jako fotomodelka i dietetyczka. Poznali się podczas piłkarskiego turnieju w Rosario, rodzinnym mieście obojga, gdzie byli jeszcze dziećmi – według mediów, Antonella miała wówczas 5 lat (choć niektóre źródła podają, że była już 8-letnią dziewczynką).

Nagrody i osiągnięcia

W ciągu swojej kariery zdobył wiele prestiżowych nagród i osiągnął wiele sukcesów, które przyczyniły się do jego statusu jako jednego z największych piłkarzy w historii.

Jednym z największych osiągnięć Messiego jest jego siedmiokrotne zdobycie Złotej Piłki, nagrody przyznawanej przez France Football za najlepszego piłkarza świata. Zdobył tę nagrodę w latach 2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019 i 2021. Jest także trzykrotnym zdobywcą nagrody The Best FIFA Men’s Player (2016, 2017, 2019), która jest przyznawana przez FIFA.

Lionel Messi również osiągnął sukcesy na boisku z drużyną FC Barcelona. Zdobył z nią aż 10 tytułów mistrza Hiszpanii oraz 4 Ligi Mistrzów UEFA. W 2010 roku został również królem strzelców La Liga, zdobywając aż 50 bramek w sezonie. W reprezentacji Argentyny zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, zajął drugie miejsce na Copa America w 2007 i 2015 roku oraz zdobył mistrzostwo świata w Katarze 2022. Zawodnik wygrał wszystko, co możliwe.

Poza nagrodami indywidualnymi, otrzymał także wiele innych wyróżnień za swoje osiągnięcia. Jest dwukrotnym zdobywcą nagrody Golden Foot (2011, 2015), przyznawanej za całokształt kariery piłkarskiej i osiągnięcia poza boiskiem. Został również wyróżniony nagrodą Pichichi za najlepszego strzelca La Liga w sezonie 2010/2011 oraz wielokrotnie został wybrany do najlepszej jedenastki na świecie przez magazyn „World Soccer”.

Lionel Messi: Instagram, Twitter

Lionel Messi jest aktywnym użytkownikiem Instagram i Twitter mając ponad 410 milionów followersów na Instagramie i prawie 1 milion na Twitterze. Jego profile są pełne zdjęć z boiska, rodzinnych chwil i wyjazdów, a także reklam produktów, z którymi jest związany.

Fot.: Instagram

Lubi również publikować zdjęcia swoich dzieci i żony, Antonelli Roccuzzo, co pokazuje, że jest również prywatną osobą. Jego profile są również miejscem, gdzie dzieli się swoimi przemyśleniami na temat piłki nożnej i swojej kariery.

Poza Instagramem i Twitterem, zawodnik ma także swoją własną aplikację The Messi Store, która umożliwia jego fanom na śledzenie jego aktualności, oglądanie zdjęć i filmów oraz uzyskanie dostępu do specjalnych treści.

Jak widać, popularny piłkarz jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych i lubi dzielić się swoim życiem ze swoimi fanami. Jego profile są doskonałym sposobem, aby śledzić jego karierę i poznać go bliżej.

Dodaj komentarz