Trzy złote rady, jak zachować jak najdłużej świetny wygląd oraz zdrowie

Trzy złote rady, jak zachować jak najdłużej świetny wygląd oraz zdrowie

Wiek to coś, na co nie mamy wpływu. To właśnie wraz z wiekiem stan naszego zdrowia pogarsza się, skóra staje się wiotka a waga zaczyna sprawiać trudności. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka rad jak dbać o cerę oraz skórę, a przy okazji cieszyć się nienagannym stanem zdrowia

1. Jak najmniej stresu 

Szybkie tempo życia, stresująca praca oraz problemy, sprawiają, że w organizmie wytwarza się hormon stresu, który wpływa na między innymi wytwarzanie wolnych rodników, dzięki którym skóra traci elastyczność, a także atakują lipidy, które odpowiadają za nawilżanie skóry. 

2. Pij minimum 1,5 l wody dziennie

Picie wody nie tylko wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn ale także wpływa korzystnie na przemianę materii oraz skórę. Picie wody bowiem powoduje, że skóra jest nawilżona, przestaje być szara a przy okazji znika tak zwany cellulit wodny. 

3. Odpowiednia dieta

Odpowiednia dieta wpływa zarówno na nasze zdrowie jak i skórę oraz cerę. Dostarczanie odpowiedniej ilości witamin powoduje, że nasze samopoczucie polepsza się, skóra wygląda promiennie. Ważne aby dieta była bogata między innymi w witaminę A,E,D,B,C ale także w składniki mineralne takie jak żelazo lub kwasy Omega-3. 

Dodaj komentarz