Wygoda w podróży – jak ubrać się do samolotu?

Wygoda w podróży – jak ubrać się do samolotu?

Niezależnie od tego, czy podróżujesz w celach biznesowych, czy prywatnych, wygoda powinna być na pierwszym miejscu. W przypadku przemieszczania się samolotem jest to szczególnie ważne, ponieważ możesz spędzić kilka godzin w jednym miejscu. W związku z tym warto odpowiednio wcześniej przemyśleć swój ubiór, tak abyś mógł/mogła cały lot czuć się komfortowo. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę oraz co możesz na siebie założyć.

Na co zwrócić uwagę, ubierając się do samolotu?

Wybierając się w podróż samolotem, warto wiedzieć, że temperatura wewnątrz pojazdu jest stosunkowo niska. Zazwyczaj linie utrzymują ją na poziomie 20-24 stopni Celsjusza. Jeśli wydaje Ci się, że nie jest to wcale tak mała wartość, to zwróć uwagę na to, że przez cały czas lotu będziesz siedzieć w jednym miejscu. Z tego względu warto wziąć ze sobą ciepłe ubrania, nawet jeśli na zewnątrz panują wysokie temperatury. Minimum to jedna lekka bluza. Niestety niejedna osoba spędziła urlop chorując, ponieważ w samolocie było dla niej za zimno.

Kolejną niezwykle ważną kwestią jest materiał, z jakiego wykonane są ubrania, które zabierasz ze sobą do samolotu. Bluzy, koszulki, swetry czy spodnie powinny być zrobione z naturalnych tkanin, które pozwalają skórze oddychać. Warto pamiętać, że będziesz siedzieć przez długi czas w jednym miejscu, co może powodować nadmierne pocenie się. Z tego względu unikaj ubrań z poliestru czy innych sztucznych materiałów. Sprawdzą się tutaj następujące tkaniny:

  • bawełna,
  • wiskoza,
  • wełna,
  • len,
  • kaszmir,
  • oraz wszystkie mieszanki wyżej wymienionych materiałów.

Zadbaj także o to, aby ubrania, które zakładasz na pokład, były wygodne. Co to oznacza? Nie powinny krępować Twoich ruchów, nigdzie Cię uciskać czy uwierać. To, na co zazwyczaj nie zwracasz uwagi, może stać się dużym problemem podczas kilku godzin spędzonych na siedząco. Postaw więc na luźne kroje oversize. Zapewnią Ci one swobodę, dzięki której przetrwasz nawet najbardziej nużącą podróż.

Lecąc samolotem, nie można także zapominać o odpowiednim obuwiu. Tutaj również warto zwrócić uwagę na komfort. Nie ma nic gorszego, niż ból stóp po kilku godzinach siedzenia w jednym miejscu. Najlepiej sprawdzają się trampki, płaskie baleriny oraz klapki. Unikaj za to eleganckich fasonów, które być może świetnie wyglądają, ale absolutnie nie są praktyczne.

Tak duża ilość rzeczy, o których należy pamiętać, wybierając wygodne ubranie do samolotu, może przyprawiać o ból głowy. Stanie się to jednak łatwiejsze, jeśli skompletujesz stylizację w sklepie, w którym znajduje się wiele funkcjonalnych bluz, spodni i koszulek, np. Forpro.pl. Dzięki temu nie będziesz musiał/a już dłużej tracić czasu na poszukiwania garderoby, która spełni wszystkie powyższe warunki, co znacznie ułatwi cały proces.

Przykładowa wygodna stylizacja do samolotu dla kobiet i mężczyzn

Aby stworzyć wygodną stylizację do samolotu, tak naprawdę nie potrzeba dużo. Co więcej, może być ona taka sama zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Co na siebie założyć? Postaw na wygodne dresy oraz bluzę oversizową. Pod spód załóż koszulkę z krótkim rękawem lub na ramiączkach. Jeśli jesteś wyjątkowo ciepłolubną osobą, możesz na siebie zarzucić także lekką kurtkę. Na nogi włóż wygodne skarpety, które nie będą zbytnio uciskać, oraz wygodne adidasy lub trampki. Całość stylizacji uzupełnij nerką, w której zmieścisz najpotrzebniejsze rzeczy, np. pieniądze, dokumenty czy telefon. Do ręki możesz także wziąć poduszkę podróżną i jesteś gotowy/a na lot samolotem!

Dodaj komentarz