Kawa mrożona, czyli idealny trunek na letnie upały!

Kawa mrożona, czyli idealny trunek na letnie upały!

Wysokie temperatury latem są naprawdę dokuczliwe. Czasem upały zaczynają się z samego rana, a kończą wieczorem, kiedy pasuje już kłaść się do łóżka. Mało kto wtedy sięga pom gorącą kawę. Nie jest to dobry pomysł, choć dla wielu jest to nieodłączny element dnia. Warto wtedy skusić się na kawę mrożoną, która potrafi ochłodzić, a przy okazji pobudzić! Jak jednak zrobić dobrą kawę mrożoną? Czy istnieje na ten napój jakiś prosty przepis?

Jak wykonać kawę mrożoną?

Kawa mrożona to jeden z lepszych napojów na lato. Orzeźwia, świetnie smakuje, a przy okazji pobudza do działania. Mrożoną kawę można zrobić szybko i łatwo. Jakie składniki będą potrzebne do wykonanie kawy mrożonej? Świetnie sprawdzi się tutaj kawa rozpuszczalna. To z niej najlepiej parzyć kawę mrożoną, ponieważ nie posiada fusów, całkowicie się rozpuszcza i jest idealnym składnikiem do mrożonej wersji kawy. Kostki lodu to kolejny nieodzowny element. Jeśli chcesz, aby Twoja kawa mrożona była naprawdę zimna, z pewnością potrzeba kilku, a nawet kilkunastu kostek lodu. Kolejnym składnikiem, którego nie sposób pominąć jest mleko. Zazwyczaj właśnie taką kawę się serwuje – z mlekiem, kostkami lodu oraz sporą ilością bitej śmietany. Wolisz ominąć bitą śmietanę? Nie ma z tym żadnego problemu. Kawa mrożona i bez niej będzie smakować wybornie.

Kawa mrożona – przepis prosty!

Domowa kawa mrożona to strzał w dziesiątkę, jeśli chcesz się nieco orzeźwić lub zaserwować swoim gościom coś pysznego w upalny dzień lata. Zastanawiasz się, jak zrobić kawę mrożoną, aby smakowała niczym prawdziwy przysmak? Kawa mrożona przepis prosty to rewelacyjny sposób na to, by w szybkim tempie stworzyć domową kawę mrożoną. Do zaparzenia kawy najlepiej wykorzystać swój ulubiony typ, byleby była pozbawiona fusów. Jeśli nie masz nic przeciwko, wykorzystaj kawę rozpuszczalną.

Do tradycyjnej kawy mrożonej wykorzystaj ok. 150 ml zaparzonej kawy, 125 ml mleka (zwykłe lub roślinne), cukier i kostki lodu.

Do kawy z mlekiem skondensowanym, potrzebujesz 200 ml zaparzonej kawy, 2 łyżki mleka skondensowanego oraz garść kostek lodu.

W przypadku, kiedy Twoim marzenie jest kawa z bitą śmietaną, koniecznie wykorzystaj tutaj 200 ml kawy zaparzonej, 100 ml śmietanki 30%, 2 łyżki cukru, szczyptę kakao, garść kostek lodu.

Jest jeszcze opcja, iż kawę mrożoną możesz podać z lodami. W tym przypadku musisz mieć 150 ml zaparzonej kawy, 50 ml mleka, 2 małe gałki lodów oraz sporą garść kostek lodu.

Jak widzisz, prostych przepisów na kawę mrożoną jest mnóstwo. Warto wyposażyć się dodatkowo w spieniacz do mleka, aby całość zachwycała także podaniem.

Dodaj komentarz