Kredyt hipoteczny – kiedy skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

Kredyt hipoteczny – kiedy skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

Kredyt hipoteczny – kiedy skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

Kredyt hipoteczny to dla wielu jedyna możliwość na zakupienie własnego domu czy mieszkania. Obecnie można spotkać się z ogromną liczbą ofert takiego rodzaju kredytów, a proponują je niemal wszystkie banki w kraju. Jednocześnie kryteria pozyskania kredytu hipotecznego są bardzo zaostrzone, a banki podchodzą do tematu niezwykle rygorystyczne. W dodatku sam proces kredytowy jest często długi i uciążliwy, a wielu gubi się w gąszczu wymaganej dokumentacji. W takim przypadku można sięgnąć po pomoc specjalistów, czyli doradców kredytowych, którzy pomogą przebrnąć przez wszystkie formalności. Kiedy więc warto skorzystać z doradcy kredytowego?

Wymagania w zakresie kredytu hipotecznego

Aby w ogóle otrzymać kredyt hipoteczny, trzeba spełnić pewne warunki, które nie są oczywiste dla każdego, ale kluczowe z punktu widzenia interesu banku. Najważniejsza jest zwykle zdolność kredytowa konsumentów. Kwestie, jakie w szczególności sprawdzają banki w zakresie ubiegania się o kredyt hipoteczny, to:

  • wysokość udokumentowanych miesięcznych dochodów netto ze stałego źródła,
  • wysokość comiesięcznych stałych wydatków,
  • forma prawna zatrudnienia,
  • liczba osób pozostających na utrzymaniu wnioskodawcy,
  • wysokość dostępnego wkładu własnego,
  • ewentualne zobowiązania wobec innych kredytów,
  • informacja na temat posiadanych nieruchomości,
  • dotychczasowa historia kredytowa.

Jak zatem widać, banki dobrze sprawdzają potencjalnych klientów, by nie udzielić kredytu hipotecznego ze szkodą dla własnej działalności. W dodatku instytucje finansowe proponują różne warunki dla kredytów na zakup nieruchomości, które dla osób niezaznajomionych z tą branżą mogą wydawać się bardzo skomplikowane.

Jakie warunki kredytowe wybrać dla hipoteki?

Decydując się na kredyt hipoteczny, trzeba wybrać opcję najbardziej korzystną dla siebie. Wiedząc, że spełnia się wszystkie wymogi banku, można szukać oferty dopasowanej do swoich potrzeb -na przykład w zakresie czasu, na jaki kredyt ma zostać udzielony. Z pewnością jest to zobowiązanie finansowe na wiele lat, dlatego trzeba też wybrać zarówno dobry wariant i samego oprocentowania, i spłaty rat w ogóle. W przypadku oprocentowania, możnazdecydować się na stałe albo zmienne, które jednak może okazać się bardzo ryzykowne. Z kolei raty mogą być stałe albo malejące, zależnie od własnych preferencji czy aktualnych możliwości.

Powyższe aspekty oraz inne problemy dotyczące wyboru odpowiedniego kredytu hipotecznego mogą przerosnąć niejednego konsumenta. Wybór opcji kredytowej będzie obowiązywał wiele lat, natomiast wszelkie zmianystaną się nowym procesem do przebrnięcia dla konsumentów. Dlatego najlepiej od razu wybrać najlepszy kredyt hipoteczny– samodzielnie, lub z pomocą profesjonalnych doradców finansowych.

Kredyt hipoteczny – kiedy udać się do doradcy finansowego?

Doradca kredytowy to dobre rozwiązanie szczególnie wtedy, kiedy konsument ma niewielkiepojęcie o systemiepozyskiwania kredytu hipotecznego. Dzięki fachowej pomocy doradców finansowych można sprawnie skompletować całą dokumentację oraz bezproblemowo przejść przez cały proces kredytowy. Ponadto wielukonsumentów też nieubiegasię o kredyt na zakup nieruchomości ponieważ myślą oni, że nie spełniają wszystkich wymagań. Jednak warto też z pomocą eksperta finansowego sprawdzić swoje szanse na pozyskanie kredytu hipotecznego – może się okazać, jednak jest duża szansa na uzyskanie pieniędzy, zależnie od różnych czynników.

Jak natomiast znaleźć dobrego doradcę kredytowego? Przede wszystkim same środki finansowe można zdobyć w bankach w całym kraju – można się ubiegać o kredyty hipoteczne w Gdańsku, Krakowie, Warszawie czy niemal każdym polskim mieście. Podobnie też funkcjonuje ogromna liczba firm zajmujących się doradztwem kredytowym, by wesprzeć konsumentów w tym zakresie. Warto wybrać taką firmę kierując się opiniami rzeczywistych klientów lub bliskich, którzy korzystali z usług upatrzonego specjalisty. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu, a w dodatku zdobyć kredyt na najbardziej korzystnych dla siebie warunkach.

Dodaj komentarz