Spinki do mankietów – jak i kiedy je nosić?

Spinki do mankietów – jak i kiedy je nosić?

Koszulę ze spinkami do mankietów można założyć do garnituru, fraka lub do smokingu. Będzie pasowała na różne okazje – jak m.in. ślub i wesele, dyplomatyczny bal czy spotkanie o charakterze biznesowym. Do wyboru są zarówno eleganckie, jak i bardziej smart casualowe – na mniej formalne okazje.

Spinki do mankietów na formalne okazje

Spinki są ważnym elementem stroju formalnego. Nosimy je, kiedy sytuacja wymaga podkreślenia jej charakteru. Najczęściej są to poważne wydarzenia o podniosłym charakterze – jak m.in. własny ślub, bal sylwestrowy, galę, absolutorium uniwersyteckie. Do okazji należy dopasować konkretne spinki. Ich styl zależy od tego, ile powagi i szacunki jest wymagane.

Spinki do mankietów – idealnie dopasowane

Spinki do mankietów to elegancki dodatek. Kojarzą się ze strojem oficjalnym, na wyjątkowe okazje. Ten drobiazg może jednak wiele – może uatrakcyjnić Twoją stylizację. Spinek nie nosi się w sposób sportowy czy casualowy, bo symbolizują kunszt, styl i finezję. To jeden z elementów biżuterii, który sprawdzi się w stroju formalnym.

Spinki mogą mieć różny kształt i wzornictwo. Im prostsze, tym bardziej formalne – na wyjątkowo formalne okazje należy założyć spinki w jednym lub w maksymalnie dwóch kolorach o minimalistycznym wzornictwie. Będą pasować m.in. do fraka, smokingu czy formalnego garnituru. Na mniej formalne okazje można wybrać spinki, które mają bardziej casualowy charakter.

Spinki do mankietów a wybór koszuli

By nosić spinki do mankietów, trzeba wybrać koszulę z mankietem francuskim, czyli dwa razy zawijanym. Nie ma guzików, zamiast nich ma dziurki, w które należy włożyć wybraną spinkę. Koszulę z mankietami na spinki stworzono po to, by była formalna.

Najlepsza będzie biała, świeża, idealnie czysta i wyprasowana. Spinka powinna być widoczna. Mankiet koszuli musi wystawać na około 2-3 cm. Do koloru koszuli i garnituru dopasuje się też kolor spinki – do ciepłych barw pasuje złoto, a do chłodnych kolorów pasują spinki srebrne. W przypadku koszuli z wzorem, sprawdzą się spinki gładkie.

Spinki na mniej formalne wydarzenia

Trzeba wybrać odpowiednie spinki, by pasowały do okazji oraz do Twojej stylizacji i współgrały z Twoją osobowością. Do wyboru są spinki w klasycznych kształtach, ale też takie, które wyrażają Twoje pasje i zainteresowania.

Są na przykład spinki w kształcie gitary, piłki do futbolu, żaglówki, samolotu czy aparatu fotograficznego. Są też spinki ze szczyptą humoru, na przykład z zabawnymi napisami. Będą one pasować jednak tylko do nieformalnych stylizacji.

Dodaj komentarz