Zabiegi z użyciem aktywnego wodoru to ostatnimi czasy jeden z hitów na polskim rynku kosmetycznym. Znajdują one zastosowanie m.in. w terapiach, których celem jest złuszczenie oraz oczyszczenie warstwy rogowej naskórka. Co konkretnie zapewnia wykorzystanie aktywnego wodoru w zabiegach tego typu? Jak przebiega kuracja i kto może z niej skorzystać?
Popularna kuracja dla osób z każdym typem cery
Popularność wodorowego oczyszczania skóry wynika zarówno z wysokiej skuteczności tej metody, jak i z jej bezinwazyjnego przebiegu. Wspomniana kuracja gabinetowa jest dostępna nawet dla osób z cerą naczynkową lub wrażliwą. Chętnie korzystają z niej także klientki i klienci gabinetów kosmetycznych, którzy borykają się z uciążliwym trądzikiem bądź po prostu chcą zredukować wyraźne oznaki starzenia się skóry. Co więcej, oczyszczanie wodorowe jest dostępne przez cały rok – nawet w okresie letnim. Zabieg nie wymaga również przechodzenia okresu rekonwalescencji, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby od razu po jego wykonaniu wrócić do codziennych obowiązków.
Na czym polega oczyszczanie wodorowe?
W przypadku oczyszczania skóry przy użyciu aktywnego wodoru wykorzystuje się nie tylko wspomniany pierwiastek, ale także aparaturę emitującą wodę pod wysokim ciśnieniem. Warto podkreślić, że taki sposób aplikacji ma w pełni bezinwazyjny i bezbolesny przebieg. I co najważniejsze, pozwala równocześnie na złuszczenie oraz dogłębne oczyszczenie warstwy rogowej naskórka.
Duża w tym zasługa samego wodoru, czyli najmniejszego i najlżejszego pierwiastka, który nie tylko ma zdolność do głębokiego wnikania w skórę, ale też wchodzi w reakcję chemiczną z obecnymi tam wolnymi rodnikami. To z kolei skutkuje powstaniem wody i czystego tlenu. A w konsekwencji – zneutralizowaniem działania wspomnianych przed chwilą rodników, czyli cząsteczek, które, jeśli tylko występują w nadmiarze, przyczyniają się m.in. do szybszego starzenia się skóry (uszkadzają włókna kolagenowe i elastynowe).
Efekty zastosowania aktywnego wodoru
Jak wspomnieliśmy, oczyszczanie wodorowe przyczynia się do zneutralizowania nadmiaru wolnych rodników oraz nawilżenia, dotlenienia i zrewitalizowania cery. Warto jednak dodać, że omawiany zabieg zapewnia również złuszczenie martwych komórek naskórka, usunięcie zanieczyszczeń czy zaskórników, zwężenie rozszerzonych porów skóry oraz unormowanie procesu wydzielania sebum. Ponadto, oczyszczanie wodorowe łagodzi stany zapalne i pobudza obszar poddawany terapii do naturalnej regeneracji (odbudowy włókien kolagenowych i elastynowych). I właśnie dzięki temu po wykonaniu zabiegu skóra staje się gładka, elastyczna, odświeżona i promienna. Czyli zdrowsza i wyraźnie odmłodzona.
Ile zabiegów wykonać, aby uzyskać zadowalające rezultaty?
Oczyszczanie wodorowe można wykonać jednorazowo, np. przed ważnym wydarzeniem. Zabieg pozwoli wtedy na szybkie rozjaśnienie oraz odświeżenie skóry. Jeżeli jednak zależy nam na długotrwałych efektach i wyraźnym odmłodzeniu cery, trzeba liczyć się z większą liczbą spotkań w gabinecie kosmetycznym. Zalecana seria składa się zazwyczaj z 3-5 zabiegów, które są przeprowadzane w odstępach wynoszących od 2 do 4 tygodni. W późniejszym czasie, czyli już po zakończeniu terapii, zasadne może okazać się odbywanie tzw. spotkań przypominających. Dodatkowe oczyszczanie wodorowe, wykonywane np. raz w miesiącu, zapewni bowiem podtrzymanie osiągniętych efektów.
Artykuł przygotowany przy wsparciu kosmetologów Qclinique.