Trendy wnętrzarskie na lato 2020 – co będzie modne?

Trendy wnętrzarskie na lato 2020 – co będzie modne?

Dopiero co rok się zaczął, a już wielkimi krokami zbliża się lato. Warto więc sprawdzić jakie trendy w najbliższym sezonie zawładną branżą wnętrzarską. Czy moda na lato 2020 nas zaskoczy? Na jakie detale postawić, by urządzić dom ze smakiem? 

Moda zmienia się w zawrotnym tempie. Każdy kolejny sezon przynosi nam wiele ciekawych nowinek. Czy tak będzie i najbliższego lata 2020? Oczywiście, że tak! Nie mogło być przecież inaczej. W najbliższym sezonie możemy spodziewać się wielu nowych i ciekawych rozwiązań, które sprawią, że nasze wnętrza zyskają zupełnie inny charakter. Nie zabraknie także motywów doskonale nam już znanych i sprawdzonych. W obecnych czasach moda nie ma ograniczeń, dlatego też nikogo już nie dziwi fakt, że wśród trendów zajdziemy wiele skrajnych motywów. Doskonałym przykładem jest tu królujący od dawna już minimalizm oraz dumnie wkraczający maksymalizm w wystroju wnętrz. Oba trendy będą niezwykle mocne, mimo że są tak odległe. Jak widać już na początku, możliwości nam z pewnością nie zabraknie. Jakie więc z trendów na lato 2020, poleciłby każdy architekt wnętrz

Naturalne materiały

Naturalne i ekologiczne motywy we wnętrzach to zdecydowanie jeden z najmocniejszych trendów tego lata. Z pewnością zagości on zresztą u nas na znacznie dłużej. W tym sezonie absolutnym hitem są wszelkie dodatki, meble oraz inne akcesoria wykonane w różnego rodzaju surowców. Dużą popularnością cieszy się drewno, kamień czy glina. Dodatkowo warto też postawić na krzesła, czy komody wykonane z charakterystycznej plecionki, która już w poprzednim sezonie nieśmiało pokazywała się w branżowych katalogach. W tym roku cenimy naturalność i surowość. Nieostre krawędzie, nie do końca wygładzona powierzchnia drewnianego stołu, czy też wazon z lekkimi niedoskonałościami — to jest to. 

Bogactwo roślin 

Każdy architekt wnętrz wie doskonale, jak ważną rolę odgrywają w modzie obecnie rośliny. Już właściwie od kilku sezonów możemy przyglądać się temu, jak trend ten nieustannie ewoluuje. Stawiamy na coraz to więcej roślin w domowych przestrzeniach. Takie aranżacje nie tylko pięknie się prezentują, ale i dodają wnętrzom oraz całemu mieszkaniu doskonałą energię. Rośliny i kwiaty mają bowiem właściwości uspokajające i kojące, dzięki czemu czujemy się wśród nich doskonale. 

Maksymalizm rządzi! 

Już od wielu lat, głównym nurtem w wystroju wnętrz był nowoczesny minimalizm. Oczywiście w najbliższym sezonie także tego nie zabraknie. Jednak w tym roku, minimalizm ma bardzo mocnego przeciwnika. Jest nim jego zupełne przeciwieństwo, czyli maksymalizm. Nowoczesny maksymalizm. To jego zupełnie nowe wydanie, ponieważ styl ten objawia się przede wszystkim doskonałym dopasowaniem wszystkich elementów wystroju. Mamy tu wiele dodatków, mebli, detali. Nie są one jednak przypadkowe. W celu zaczerpnięcia inspiracji warto zajrzeć na przykład na Pinterest, gdzie obecnie aranżacje urządzone w stylu maksymalizmu są numerem jeden. 

Retro w nowoczesnym stylu — lata 70.

Dosłownie w każdym sezonie, bez wyjątku, pojawia się jeden lub kilka trendów, zaczerpniętych z dawnych lat. Potwierdzi to bez wątpienia każdy architekt wnętrz. Moda retro paradoksalnie, nigdy nie wyjdzie z mody, ponieważ po prostu uwielbiamy nostalgicznie powracać do minionych dekad. Jakie motywy w stylu vintage będą królować latem 2020? Warto inspirować się amerykańskimi wnętrzami lat 70 oraz 80. Mocne kolory, kontrasty, geometryczne wzory, zaokrąglone meble, kolorowe szkło. To tylko nieliczne z charakterystycznych elementów wnętrzarskiej mody tamtych lat. Mamy więc naprawdę wiele opcji do wyboru. 

Dodaj komentarz